SGK'dan Provizyon ve Aktivasyon Sorununa Köklü Çözüm

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
SGK, Sosyal Güvenlik Kurumu hastaların provizyon ve aktivasyon sorununa köklü çözüm için düğmeye bastı. Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü ile kurulan on-line bağlantı ile vatandaşların ölüm, evlilik, emekliye ayrılma, evlenme, boşanma gibi bilgileri anında görülebilecek. Yeni sistemle vatandaşa ait bilgiler otomatik olarak tescil edilerek, aktivasyon yapılacak.
Böylece, hastalar "bugün git yarın gel" çilesinden kurtulacak. Sağlık hizmeti aktivasyonu tüm işe girenler ile yeni doğanlar için de otomatik yapılacak.

hastane olarak hastaya sigortanız aktiv değil git ssk aktıvasyon yap denince hem hastane elemanı olarak onlara kavratmakta zorlanıyorduk hemde onlar mağdur duruma düşüyordu. değişmesi vatandaş için iyi olacak. bu şekilde insanlar mağdur olmayacak.

şu an için hala var olan bu yanlış uygulama yüzünden mecbur kaldığım için cepten 250 liraya yakın para vermek zorunda kaldım. bu para dolaylı bir şekilde o devlet hastanesine gitti kim bilir daha nice insanımızın hakkı bu sistemdeki bu hata yüzünden haksızca alınmıştır.

Özellikle hastaneler konusunda sunu söylemek isterimki bazı kurumlar döner sermayeyi bağış olarak alıyor ama hastanelere gelince bu olay bağışı aşan bir durum çünkü ortada sağlık durumu söz konusu bu konuda sistemin hatasını her gün görüpte ilgili kuruma ve kurumlara durumu bildirmeyen tüm sorumlu personel aslında bu sistem açığı yüzünde aldıkları döner sermaye yüzündenmi susuyor nedir bilemem ama vatandaşın haklı olarak mağdur edildiği ve para ödemek durumunda kaldığı noktada alınan o paraların ağı vardır. bu açıdan özellikle sağlık sektöründe çalışan bir çok kişini döner sermayeden aldığı paranın pekte hayırlı bir para olmadığına dair personelin başına gelen bir çok hikaye var. e nede olsa sistemdeki bir açık yüzünden haksızca alınan ve helal edilmemiş bir paradan kim ne hayır bekliyorsa ise işte!