Nerede Oy Kullanacağım

2014 yerel seçimlerde oy kullanmaya hak kazanan vatandaşlar, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) internet sitesi seçmen sorgulama sayfasında belirtilen alana TC Kimlik Numarası, Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl, Nüfusa Kayıtlı Olduğu İlçe, Cilt No, Aile Sıra No, Sıra No, Resim Doğrulama bilgilerini girerek nerede oy kullanacaklarını öğrenebilirler.
Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 30 Mart 2014'te yapılacak mahalli idareler seçimlerine ilişkin belirlediği seçim takvimine göre, muhtarlık bölgesi seçmen listeleri 23 Ocak'ta askıdan inecek, aynı gün YSK'nın portal adresi olan www.ysk.gov.tr'de bina bazında seçmen kayıtlarının sorgulanması işlemi de sona erecek.

Oluşturulan "Bilgisayar Destekli Seçmen Kütüğü Sistemi (SEÇSİS)" ile Türkiye genelindeki seçmenleri bilgisayar ortamına kaydeden YSK, internet sitesi aracılığıyla da vatandaşların muhtarlıklara gitmeden de bilgilerini kontrol edebilmelerini sağlıyor.

2014 Yerel Seçimler Seçmen Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Seçmen Sorgulama

2014 Yerel Seçimler Seçmen Sorgulama

Not:

  • Adres bilginizde değişiklik varsa ilgili nüfus müdürlüklerine,
  • Engellilik (görme ve ortopedik engellilik) durumunuz varsa bizzat veya bir yakınınız aracılığıyla,
  • Seçim dönemlerinde; ikamet ettiğiniz ilçe seçim kurullarına,
  • Seçim dönemleri dışında; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğüne müracaat ediniz.

Please feel free share your comments and questions :

Please feel free share your comments and questions :

"Nerede Oy Kullanacağım" related content to share on social media;

WhatsApp Facebook Twitter Google+ LinkedIn Digg Pinterest Addthis