MEB'de müsteşar yardımcıları by pass edildi

Milli Eğitim Bakanlığı, izin yönergesinde 2. değişikliği yaptı. Yapılan değişiklik sırasında müsteşar yardımcılarının izin hakkı kaldırılırken, 4/C'li personelin izinlerinde 4/C kararnamesinde yer alan hükümle uyumlu değişiklikyapılmıştır.

MÜSTEŞAR YARDIMCISININ İZİN HAKKI KALDIRILDI

Merkez teşkilatında izin vermeye yetkili amirler değiştirilmiştir. Daha önce müsteşar yardımcıları ve iç denetim birimi başkanı dışındaki birim amirlerine müsteşar yardımcısı izin veriyordu. Yeni düzenlemede, grup başkanlarının üstündeyer alan tüm birim amirlerine izin verme yetkisi Müsteşarla sınırlandırılmıştır.

Yine aylıksız izni vermeye yetkili birim amirlerinin düzenlendiği 17. maddenin 1. fıkrasında da benzer bir düzenleme yapılmış ve müsteşar yardımcılarının aylıksız izin verme yetkisi kaldırılmıştır.

4/C'Lİ PERSONELİN İZİN HAKKI, KARARNAME İLE UYUMLU HALE GETİRİLDİ

2013 yılı 4/C kararnamesinde personelin izinlerine ilişkin şu hüküm yer almaktadır: "(3) Geçici personelin isteği üzerine; eşinin doğum yapması, kendisinin veya çocuğunun evlenmesi, eşinin, çocuğunun, kendisinin veya eşinin, ana, baba veya kardeşinin ölümü hâlinde ve her olay için 7 gün ücretli mazeret izni verilir"

MEB izin yönergesinin ilk halinde bu değişiklik gözden kaçmış görünmektedir. Yapılan düzenleme ile

"5) Geçici personele, isteği üzerine annesinin, babasının, eşinin, çocuğunun veya kardeşinin ölümü hâlinde ölüm tarihinden itibaren yedi gün ücretli mazeret izni verilir."

şeklinde olan hüküm

"5)Geçici personele, isteği üzerine annesinin, babasının, eşinin, çocuğunun, kardeşinin veya eşinin anne, baba ve kardeşinin ölümü hâlinde ölüm tarihinden itibaren yedi gün ücretli mazeret izni verilir"

olarak değiştirilmiştir.


Lütfen Yorumları ve Sorularınızı paylaşmaktan çekinmeyin:

                                        
Lütfen yorumlarınızı ve sorularınızı paylaşın :

"MEB'de müsteşar yardımcıları by pass edildi" sosyal medyada paylaşmak için ilgili içerik;

WhatsApp Facebook Twitter Google+ LinkedIn Digg Pinterest Addthis